امکانات دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دامغان

کتابخانه مرکزی دانشگاه دامغان

کتابخانه مرکزی دانشگاه دامغان

کتابخانه مرکزی دانشگاه دامغان در جهت حفظ رسالت خود، از جمله، تهیه منابع اطلاعاتی در هر شکل، آموزش سواد اطلاعاتی، ارتباط نزدیک با کاربر اطلاعاتی، مشاوره و راهبری در فرآیند پژوهش، اشاعه اطلاعات و تسهیل دسترسی به اطلاعات در داخل و خارج دانشگاه، با منابعی شامل بیش از ۳۰ هزار عنوان کتاب فارسی، بیش از ۹۷ هزار عنوان کتاب لاتین، بیش از ۲۰ هزار عنوان پایان‌نامه و دسترسی به ۴۵ پایگاه اطلاعاتی، در ساختمانی شش طبقه واقع در ضلع شمالی دانشگاه، به تفکیک در بخش‌های زیر، به ارائه خدمت می‌پردازد:

طبقه همکف: بخش اطلاع رسانی و تأمین مدرک، پایان نامه‌ها و سالن‌های مطالعه
طبقه اول: بخش امانت ۱ شامل کتاب‌های علوم پایه و فنی و مهندسی (رده های QD-Z)
طبقه دوم: بخش امانت ۲ شامل کتب علوم‌انسانی و علوم‌پایه (رده های A-QC) و بخش مرجع
طبقه سوم: شامل نشریات، بخش سمعی و بصری و تالار اجتماعات
طبقه چهارم: شامل مدیریت کتابخانه، بخش‌های سفارشات، سازماندهی منابع و امورمالی

در حال حاضر سه کتابخانه مریم میرزا‌خانی (دانشکده علوم ریاضی و صنایع)، فیزیک و مرکز فلسفه علم، زیر نظر این مجموعه فعال می‌باشد.

سایت های رایانه

سایت های DN و GV

دانشکده علوم کامپیوتر و ریاضی دارای دو سایت آموزشی GV و DN  میباشد . این سایت ها  با 60 دستگاه رایانه، دستگاه چاپگر لیزری، یک دستگاه اسکنر و امکان اتصال به شبکه بی‌سیم، تجهیز شده و آماده خدمت رسانی به دانشجویان این دانشکده است.

این سایت ها در طبقه اول خوارزمی واقع شده است و مدیریت آن با آقای حسین ملاجعفری میباشد.

تالار ریاضی

این یک واقعیت است که بسیاری از مفاهیم پایه‌ای و ابتدایی که زیربنای تئوری‌های مدرن و جدید ریاضی می‌باشند، توسط بشر جدای از نظر شخصی مستقیم و با استفاده از مفاهیم واقعی استنتاج شده‌اند.اگر یک مساله‌ی ریاضیات را آنالیز کنیم، دریافت و راه‌حل نهایی آن، حول یک درک صحیح از عناصر موقعیت فیزیکی درگیر در آن مساله می‌باشد. بنابراین با قرار دادن یک شئی واقعی (concrete) در دست‌های دانشجو، تصویر بهتری از خیال و تصویر مساله به وی خواهیم داد. از این رو این دانشکده در سال 1391 اقدام به تأسیس و راه اندازی خانه ریاضیات نمود. در این مجموعه دسنگاه هایی نظیر “الگوی حرکتی موآره” ، “توزیع نرمال” ، “حدس عدد” ، فکر برتر” ، ” کارت خوان باینری” ، “سیکلوئید” و “مخابرات دیجیتال” و جهت ارائه بهتر مطالب یک دستگاه کامپیوتر ، ویدئو پروژکتور و پرده نمایش متحرک موجود می باشد. همچنین در این تالار دورهمی ها و سخنرانی های هفتگی دانشکده برگزار میشود.

TOP